Україна, Львівська область,м.Трускавець, вул. Суховоля, 60а,82200
Україна, Львівська область,м.Трускавець, вул. Суховоля, 60а,82200
UA ENPLRU

Трускавець — самобутній і надзвичайно привабливий бальнеологічний курорт України . Він розкинувся у мальовничій долині передгір'я Східних Карпат на висоті 350 м над рівнем моря. Це місто особливої природної краси з кришталево чистим повітрям, розташоване серед чарівних пологих лісистих схилів і швидких річок.

Курорт знаходиться 100 км на південь від Львова та за 90 км від західного кордону. Залізниця пов'язує його з найбільшими містами України, країн СНД і Прибалтики. Між Трускавцем і Львовом курсують електропоїзди, автобуси та маршрутні таксі. У Львові є міжнародний аеропорт.

На території Трускавця зосереджені великі запаси підземних мінеральних вод.

Популярність курорту велика. Щорічно на лікування та відпочинок приїжджає близько 200 тисяч осіб з усієї України та з-за кордону.

Трохи історії

Перша письмова згадка про Трускавець відноситься до 1469 року. Назва міста «Трускавець» до сьогодні викликає суперечки істориків. Одні вважають, що «Трускавець» — це видозмінена форма польського слова truskawka — полуниця. Інші вчені вважають, що на назву міста вплинула литовська мова. По-литовськи druska — це сіль, а Прикарпаття — відомий центр солеваріння.

Датою офіційного заснування бальнеологічного курорту вважається 1827 р., коли тут було споруджено приміщення для перших восьми ванн.

Хоча лікувальні властивості трускавецьких вод були відомі давно, вперше їх описав королівський лікар Войцех Очко в 1578 році. Габріель Жончинський, автор підручника «Гісторія натуральна», виданий в 1721 році, вказав, що в Трускавці, як і в інших селах Дрогобиччини добували нафту, а воду, яка її супроводжувала, селяни пили для лікування багатьох хвороб. Перші ж серйозні дослідження тут провели німецькі вчені Н. Фіхтель і Б. Хаке. Станіслав Сташица у своїй праці, що вийшла в 1805 році, писав, що крім солі тут добувають озокерит і нафту, з якої шляхом перегонки отримують гас, який використовується для освітлення вулиць. І це — на початку XIX століття! Хімічний аналіз мінеральної води «Нафтуся» вперше провів львівський вчений, аптекар і хімік Теодор Торосевич в 1836 році. Цей знаменитий учений більше відомий завдяки винаходу гасової лампи.

У той же самий час зростає значення Трускавця в Австро-Угорської імперії. У 1892 році тут побудовано приміщення для інгаляцій системи Вашмута. І цим Трускавець відразу піднявся на рівень таких курортів європейського значення як Ріхенгаль і Вісбаден. Будуються готелі, вілли, пансіонати. У 1900 році був відкритий пам'ятник Адаму Міцкевичу. Розростається інфраструктура, будується нова водолікарня, прокладається об'їзна дорога.

У 1909 році була побудована залізниця з невеликою станцією, а вже в 1912 споруджується новий вокзал. Трускавець був безпосередньо пов'язаний залізничним сполученням, як зі Львовом так і з Віднем, Краковом, Познанню, Прагою, Варшавою, Берліном.

У 1913 році за великі успіхи в розвитку курорту — його лікувальної бази — Трускавець було нагороджено Великою золотою медаллю. Про розвиток курорту свідчать цифри. Якщо в 1923 році тут було 6080 відпочиваючих, то вже в 1927 році кількість гостей різко зросла — до 12633 чоловік. У 1931 році курорт відвідало 14659 чоловік, то сезон 1933 року позначився просто немислимою для того часу цифрою у 17000 осіб.

Все це, відповідно, вимагало нового будівництва. Одним із шедеврів Трускавця стала вілла «Гопляна», побудована в 1928 році. Вона виконана у польському народному, так званому «закопанському» стилі, який у той час був дуже популярним у Польщі. Цей стиль грунтується на традиційному дерев'яному будівництві карпатських горян. У 1950р. Трускавець отримує статус міста, а в 1952 — статус всесоюзного курорту. Таким чином, Трускавець перетворився на один з найбільших європейських центрів індустрії здоров'я. Курорт може щорічно приймати до 400 тисяч осіб.

Як нас знайти